
1/2
60m Laser Distance Meter Outdoor Measurement LCD Display Rangefinder
Product model:WC-H60-210128
Accuracy:+/-2mm
Measuring range:60m
Size:120*53*29mm
60m Laser Distance Meter Outdoor Measurement LCD Display Rangefinder
Product Paremeter
| Product Model | WC-H60 |
| Measurement Accuracy | +/-2mm |
| Measurement Range | 60m |
| Measurement Time | 0.3~4s |
| Measurement Unit | m/in/ft |
| Size | 120*53*29mm |
| Frequency | 3Hz |
| Laser Grade/Type | Class 2,635nm,<1mw |
| Working Temperature | 0~40℃ |
| Storage Temperature | -20~60℃ |
| Functions | Distance,area,volume,pythagorean |
Product Details



How To Measuere

Application

Company Profile
Hot Tags: 60m laser distance meter outdoor measurement lcd display rangefinder, China, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, cheap, quotation, OEM, low price
You May Also Like
Send Inquiry












