
1/2
OEM 150M Long Distance Laser Rangefinder
Product model:R150
Measurement range:150m
Measurement accuracy:+/-3mm
Measurement unit:m/in/ft
Size:117*50*26mm
Laser type:class 2, 635nm, <1mW
Laser Distance sensor
Product Paremeter
| Product Model | R150 |
| Measurement Accuracy | +/-3mm |
| Measurement Range | 150m |
| Measurement Time | 0.1~3s |
| Measurement Unit | m/in/ft |
| Size | 117*50*26mm |
| Frequency | 3Hz |
| Laser Grade/Type | Class 2,635nm,<1mw |
| Working Temperature | 0~40℃ |
| Storage Temperature | -20~60℃ |
| Battery Type | AAA 1.5V*2 |
| Functions | Distance,area,volume,pythagorean |
Product Details




How To Measuere




Application

Company Profile
Hot Tags: oem 150m long distance laser rangefinder, China, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, cheap, quotation, OEM, low price
You May Also Like
Send Inquiry












