
1/2
60M Laser Distance Meter With Level Bubble
Product model:S5
Measurement range:0.05~60m
Measurement accuracy:+/-2mm
Measurement unit:m/in/ft
Size:115*52*26mm
Laser type:class 2, 630-650nm, <1mW
60M Laser Distance Meter with Level Bubble
Product Paremeter
| Product Model | S5 |
| Measurement Accuracy | +/-2mm |
| Measurement Range | 0.05~60m |
| Measurement Time | 0.1~3s |
| Measurement Unit | m/in/ft |
| Size | 115*52*26mm |
| Frequency | 3Hz |
| Laser Grade/Type | Class 2,630~650nm,<1mw |
| Working Temperature | 0~40℃ |
| Storage Temperature | -20~60℃ |
| Battery Type | AAA 1.5V*2 |
| Functions | Distance,area,volume,pythagorean |
Product Details





Application

Company Profile
Hot Tags: 60m laser distance meter with level bubble, China, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, cheap, quotation, OEM, low price
You May Also Like
Send Inquiry











